Aktualności

Kolekcja domów TRYPOLIS

27.05.2020

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. Jednak na podstawie zainteresowania klientów oraz liczby zamówionych projektów można pokusić się o wskazanie absolutnego bestsellera, który cieszy się uznaniem Inwestorów. Do tego grona z całą pewnością można zaliczyć kolekcje domów TRYPOLIS.  Jest ona dostępna w siedmiu wariantach, a kolejne są w przygotowaniu. 

Prototypem dla tej grupy projektów domów był dom TRYPOLIS, który wpierw został opracowany w technologii murowanej, a następnie w lekkim szkielecie drewnianym. Wszystkie projekty domów z pracowni projektowej PRO-ARTE, co unikalne i wyjątkowe na polskim rynku, można zamówić w tych dwóch wariantach technologicznych.  Rodzina dokumentacji architektoniczno-konstrukcyjnych z branżami wod.-kan., c.o. oraz elektryczną wyróżnia to, że są to domy parterowe z poddaszem użytkowym. Oznacza to, że mają w pełni zaaranżowane pomieszczenia parteru oraz poddasza. Zwykle przyziemie tworzy część do przebywania za dnia, a poddasze część nocną. W tej pierwszej zlokalizowane są wiatrołap, komunikacja, pokój dzienny, kuchnia, łazienka oraz garaż i kotłownia. Natomiast powyżej znajdziemy trzy przestronne sypialnie, a także sporych rozmiarów łazienka. Całość wieńczy ekonomiczny, reprezentujący klasyczne piękno dach dwuspadowy. 

1. TRYPOLIS projekt domu parterowego z poddaszem i garażem. Dostępny w technologii murowanej oraz szkieletowej drewnianej

2. TRYPOLIS 2 projekt domu parterowego z poddaszem i garażem. Dostępny w technologii murowanej oraz szkieletowej drewnianej. 

Ten wariant to stuningowana wersja projektu bazowego, wykonana, by odświeżyć klasykę. Dodano okno narożne, pod schodami wygospodarowano spiżarnię i poprawiono dizajn elewacji. 

3. TRYPOLIS 3 projekt domu parterowego z poddaszem i doklejonym garażem. Dostępny w technologii murowanej, szkieletowej drewnianej oraz z bali drewnianych. 

To nasza perła w koronie kolekcji. Kosztem garażu dodano pokój na parterze oraz przesunięto kotłownię z pralnią do bryły budynku. Garaż został doklejony do domu, tworząc na poddaszu balkon/taras do użytku domowników. 

4. TRYPOLIS 4 projekt domu parterowego z poddaszem i doklejonym garażem dwustanowiskowym. Dostępny w technologii murowanej oraz szkieletowej drewnianej. 

Projekt domu TRYPOLIS 4 wyróżnia dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia z pomieszczeniem gospodarczym za nim. Balkon nad garażem został obmurowany, by dodać ciekawego efektu wizualnego bryły. Elewacja nawiązuje do TRYPOLIS 3.

5. TRYPOLIS 5 projekt domu parterowego z poddaszem bez garażu z pokojem na parterze. Dostępny w technologii murowanej, szkieletowej drewnianej oraz z bali drewnianych.

Projekt domu TRYPOLIS 5 to dom bez garażu z dodatkowym pokojem na parterze, gdyby ktoś zaryzykował stwierdzenie, że to TRYPOLIS 3 bez garażu - to nie byłby daleki od prawdy. 

6. TRYPOLIS 6 projekt domu parterowego z wiatą samochodową i poddaszem. Dostępny w technologii murowanej, szkieletowej drewnianej.

W tym wcieleniu TRYPOLIS nie ma garażu, a w jego miejsce jest wiata. Dizajn elewacji został zmieniony. Nawiązuje do wiat widocznych przy projektach VELVA oraz SAVONA. Rama utworzona od wejścia do wiaty garażowej harmonizuje całość i nadaje budynkowi drapieżnego pazura oraz modernistycznego sznytu. 

7. TRYPOLIS 7 projekt domu parterowego bez garażu z poddaszem do późniejszej adaptacji. Dostępny w technologii murowanej, szkieletowej drewnianej.

Ten dom na blisko 75 metrach kwadratowych ma 3 pokoje, łazienkę, kuchnię oraz kotłownię. Reprezentując optymalny układ wykorzystania przestrzeni oraz poddasze do późniejszej adaptacji. Wizualnie przypomina TRYPOLIS 5, jednak wewnątrz aranżacja pomieszczeń jest zdecydowanie różna. 

Chcesz się dowiedzieć więcej o kolekcji projektów domów TRYPOLIS.

Koniecznie zapoznaj się z rzutami, wizualizacjami i opisami zawartymi na stronie autorskiej pracowni PRO-ARTE. Pracujący tam konsultanci wyczerpująco i rzetelnie odpowiedzą na Twoje pytania, dotyczące projektów domów w ofercie biura.