Aktualności

Budowa domu na pochyłej działce, o czym warto pamiętać? 

21.01.2024

Budowa domu na pochyłej działce, o czym warto pamiętać? 

Kupując działkę w górach czy to będzie Istebna, Koniaków, Szczyrk, Brenna, Zawoja, Zakopane czy może miejscowość w Bieszczadach możecie być zmuszeni do wyboru projektu przewidzianego na pochyłą parcelę. Często to jest właśnie powód zakupu działki - wyjątkowe widoki i przestrzeń za oknem.

Prezentujemy zdjęcia domu wybudowanego na podstawie projektu gotowego L-116. Za zdjęcia dziękujemy wykonawcy tego domu firmie Eko-dom.

Budowa domu na parceli ze spadkiem może być wykonalna i korzystna pod pewnymi warunkami. Oto kilka czynników, które warto rozważyć:
Zalety budowy domu na parceli ze spadkiem:

  1. Widok: Dzięki spadkowi, możliwe jest uzyskanie pięknego widoku z domu.
  2. Drenaż: Naturalny spadek może pomóc w odprowadzaniu wody deszczowej z terenu, co może być korzystne dla systemu drenażu.
  3. Architektura: Spadek terenu może dodawać interesujący element architektoniczny do projektu domu. W połączeniu z wytycznymi budownictwa regionalnego efekt może być niesamowity ! Polecamy, aby przed wyborem projektu zapoznać się z lokalnym budownictwem i historią. Trochę inne będą domu z drewna w Beskidach a inne na Podhalu, a jeszcze inne w Bieszczadach czy Karkonoszach.

Wyzwania związane z budową na parceli ze spadkiem:

  1. Koszty: Budowa na terenie ze spadkiem może zwiększyć koszty, ponieważ może wymagać specjalnych fundamentów i prac ziemnych.
  2. Dostęp: Konieczne może być dostosowanie projektu domu do ukształtowania terenu, co może wpłynąć na dostęp do różnych części nieruchomości.
  3. Projektowanie: Konieczne jest staranne zaprojektowanie domu, aby wykorzystać spadek terenu w sposób funkcjonalny i estetyczny.

Warto skonsultować się z doświadczonym architektem i inżynierem budownictwa, którzy mogą pomóc ocenić, czy parcela ze spadkiem nadaje się do budowy domu, oraz jak najlepiej wykorzystać ten spadek w projekcie domu. Zapraszamy do zadawania pytań! Jeżeli nie znajdziesz gotowego projektu, zaproponujemy Ci wykonanie projektu indywidualnego - dostosowanego do Twoich potrzeb !
Polecamy kolekcję gotowych projektów domów, zaprojektowanych z myślą o działkach ze spadkiem.


Zobacz także

Ile kosztuje budowa domu szkieletowego? 

26.04.2024
Budowa domu w technologii szkieletu drewnianego może być atrakcyjną opcją, zarówno pod względem czasu, jak i kosztów. A ile kosztuje budowa domu szkieletowego? Zabraliśmy informacje od...
Czytaj więcej

Budujemy domy z bali

09.03.2024
Firma AVO wybuduje dla Ciebie dom technologii tradycyjnej ale również szkieletowej oraz z bali drewnianych. Dom z drewna przeżywają prawdziwy renesans. Budując dom z bali drewnianych...
Czytaj więcej

Dom jednorodzinny typu nowoczesna stodoła

10.02.2024
Dom jednorodzinny typu nowoczesna stodoła - co to oznacza? Dom jednorodzinny typu "nowoczesna stodoła" odnosi się do nowoczesnego, często minimalistycznego, projektu domu, który nawiązuje do...
Czytaj więcej