Aktualności

Kolekcja domów SEVILLA

08.10.2021

Przychodzi taki czas w życiu człowieka, że potrzebuje zmiany. Wyrwanie się z bloku, założenie rodziny, doświadczenia odosobnienia w czasie pandemii, czy inne bodźce potrafią wepchnąć nas w całkiem nową rzeczywistość, wyzwania. Dom, ale jaki? Przecież na rynku jest tak duży wybór projektów domów mieszkalnych? Jak sobie poradzić z formalnościami, zorganizować fachowców? Przecież koledzy mówili, że to prawdziwa mordęga... Jak z tego wyjść zwycięsko?

 

Sprawdzone rozwiązania

Projekty indywidualne to rozwiązanie idealne, dom uszyty na miarę, pod nasze wytyczne, skorygowany przez doświadczonych fachowców, którzy wyprowadzą nas z manowców błędnej wizji, która po prostu jest zła. Świetnie - prawda? Wiadomo zapłacimy więcej, zwykle będzie to trzykrotność ceny projektu typowego, poczekamy też trochę więcej - wiadomo z 2 miesiące, a może 3, ale na koniec dostaniemy unikalny projekt. Kolega mówił o studencie, czy tam młodym inżynierze, który mi to zrobi za pół ceny. Waham się. I co? Wchodzę w to. A tu przykra niespodzianka i masa problemów. Projekt z wadami konstrukcyjnymi, niefunkcjonalny, wykonany niezgodnie z warunkami technicznymi... Można przecież trafić na złego krawca? Który coś tam pozlepia, ale nie będzie to, ani pasujące, ani ładne, ani też trwałe... Co wobec tego zrobić?

 

Chyba najlepszym z dostępnych rozwiązań jest wybór projektu powtarzalnego. Dlaczego?

- wielokrotna weryfikacja inżynierska, inspektorska, wykonawcza. Projekt został wykonany w oparciu o prawo budowlane, warunki techniczne, bieżące wytyczne i prawodawstwo. Ponadto, dokumentacja została zweryfikowana przez inspektora w urzędzie, a następnie przez wykonawcę na budowie. Więc kupujesz projekt domu po testach, ale też pozbawiony wad wynikających z tak zwanych chorób wieku dziecięcego (usterki w wymiarowaniu, błędne izolacje itp.);

- koszt dokumentacji projektu typowego to około 3000 zł, a nie 9000, czyl 12000 zł. Więc oszczędzasz na dokumentacji, której koszty produkcji zostały rozłożone na kolejnych inwestorów;

- nie płacisz za dodatkową wizualizację, może się również okazać, że projekt ma sporządzone wizualizacje wnętrz;

- nie płacisz za kosztorys orientacyjny brutto, bazujesz na wielopłaszczyznowej wiedzy konsultantów, dotyczącej każdego elementu prezentowanego projektu;

 

Co polecamy? SEVILLA - kolekcja projektów domów mieszkalnych z poddaszem użytkowym. Do wyboru szczęśliwa 13 wariantów.

SEVILLA - dom parterowy z poddaszem i garażem doklejonym, dostępny zarówno w wersji murowanej, jak i szkieletowej. Na uwagę zasługują bardzo praktyczne okna połaciowe oraz piękny ceglany kolor dachówek i ceglano-wiśniowy cokołu. 

SEVILLA szkielet drewniany - dom parterowy z poddaszem i garażem doklejonym, w lekkim szkielecie drewnianym. Mały biały domek dla każdego. 

SEVILLA 2 - dom z poddaszem, ale pozbawiony stanowiska garażowego. Kolorystyka elewacji w pastelowej żółci, okraszona elementami ceramicznymi na dachu i wokół wejścia. 

SEVILLA 2 szkielet drewniany - dom z poddaszem, ale pozbawiony stanowiska garażowego. Kolorystyka elewacji w pastelowym ecru, okraszona elementami ceramicznymi na dachu i wokół wejścia oraz na cokole. 

SEVILLA 3 - mniejsza wersja domu, idealnie dopasowana do mniejszych działek z nowoczesną elewacją w szarościach. Pozbawiona wnęki przy wejściu z grafitową dachówką i zadaszeniem wejścia z ażurowymi. Zgrabny i funkcjonalny.

SEVILLA 3 szkielet drewniany - parter i poddasze z klarownym i funkcjonalnym podziałem na przyziemną część dzienną oraz nocną na poddaszu. Uwagę zwracają drewniane elementy elewacyjne wokół wejścia i okien, które można wykonać z drewna naturalnego lub imitacji. 

SEVILLA 3A - projekt domu parterowego z poddaszem oraz przyklejonym garażem. Powiela rozwiązania programu użytkowego i funkcjonalnego z wersji bazowej. 

SEVILLA 3 szkielet drewniany - kolejny wariant, który wykorzystuje rozwiązania typowe dla lekkiego szkieletu drewnianego. Ekologiczny i piękny. 

SEVILLA 3A z bali drewnianych - wykonany z belek drewnianych i docieplony wełną mineralną od środka. Nowoczesny bal, który odnajdzie się w najróżniejszych krajobrazach kulturowych od morza po Tatry. 

SEVILLA 3B - masz dwa samochody? Ta opcja w zupełności Ci wystarczy. Wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom dla komfortowego domu z garażem podwójnym. 

SEVILLA 3B szkielet drewniany - konstrukcja szkieletowa to szybkość realizacji i ekologiczne materiały, łatwa rozbudowa i bezkonfliktowe zmiany w obrębie ścianek działowych. 

SEVILLA 3C -  projekt domu z wiatą garażową. Wykonanie wiaty generuje mniejszy koszty niż garażu. To opcja dla Inwestorów obracających w dłoni każdą wydaną złotówkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu dom nabiera również nowoczesnego i unikalnego charakteru. 

SEVILLA 3C szkielet drewniany - wariant drewniany projektu bazowego. Wizualnie bliźniaczy, jednak różnica tkwi w szczegółach technologicznych. 

Zobacz całą kolekcję projektów domu SEVILLA - idealne domki z poddaszem użytkowym w różnych aranżacjach.