Technologia - szkielet drewniany


Szkielet drewniany  -
to konstrukcja w oparciu, o którą powstają tzw. domy szkieletowe, ich wyróżniającą i wspólną cechą jest to, że wszystkie wykonane są z elementów drewnianych sztywnych i plastycznych, o szkielecie wypełnionym izolacją.

Do budowy konstrukcji ścian, stropów i dachów domów szkieletowych stosuje się najczęściej drewno sosnowe II lub III klasy, poddane wcześniejszym przygotowaniom (impregnacji, wzmocnieniu).

Drewno na konstrukcję budynku powinno spełniać wymogi wytrzymałościowe zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Powinno być suszone komorowo do wilgotności 18%, w temperaturze 60 stopni C, pozwoli to na wyniszczenie wszelkich zarodników grzybów, larw owadów.Ponadto, czterostronne struganie drewna zniweluje ryzyko zniesienia jaj przez owady na drewnie.

Ciekawostki:

Dom szkieletowy waży około 40 ton, stawia się go na płycie betonowej lub na ścianach fundamentowych, drewno podatne jest na zawilgocenie dlatego konieczne jest wzniesienie ich na odpowiedniej wysokości ok. 20 cm od gruntu oraz położenie izlolacji z papy, czy folii budowlanych. Z pełnym przekonaniem polecamy budownictwo szkieletowe.
więcej aktualności szkielet drewniany więcej aktualności domy więcej aktualności projekty


KONTAKT


tel. (0 32) 43-50-829
tel. 0 502 575 920
mail. info@pro-arte.pl

KATALOG


zamów katalog

NOWOŚCI


TRYPOLIS 5 projekt domu z bali drewnianychSPLITRIO szkielet drewnianyVELVA 3VELVA 2VELVA

TAGI

 | projekty: domów  | projekty garażybud. gospod.domy letniskowebliźniakówDomy dwurodzinneprojekty stajniBud.socjalneprojekty szeregoweprzedstawicieleproducenciZestawienia materiałówRealizacje projektówTargi budowlaneGotowe projektyRegulamin domy letniskowe |   |