Porady budowlane


Porady budowlane

1. Pamiętaj, że "co tanie to drogie" - nie marnuj czasu na poszukiwania tych samych materiałów i usług u zbyt wielu dostawców. Materiały i usługi nabyte po bardzo niskich cenach mogą powodować duże koszty napraw i eksploatacji w przyszłości.

2. Wybierz optymalny projekt domu - pamiętaj, że dom o zbyt dużej powierzchni i skomplikowanej formie spowoduje wzrost kosztów całkowitych. Weź po uwagę swoje możliwości finansowe i nie zapominaj o późniejszych kosztach eksploatacji. Nie kupuj projektu nie znając warunków zabudowy.

3. Spisuj umowy z wykonawcami, gdzie będą omówione poszczególne etapy prac. Zatrudniając wykonawcę sprawdź także jego referencje.

4. Budowę rozpoczynaj po uzyskaniu pozwolenia. Zapoznaj się z aktualnymi przepisami budowlanymi i buduj zgodnie z prawem.

5. Korzystaj z wiedzy praktyków - wiedza teoretyczna nie zawsze ma pokrycie w rzeczywistości. Postaraj się zasięgnąć rady u sprawdzonych wykonawców czy pracowników składów budowlanych.

6. Buduj zgodnie z planem - doraźne zmiany w trakcie budowy powodują wzrost kosztów i opóźnienia w realizacji inwestycji.

7. Pamiętaj o zbieraniu pozwoleń, umów, faktur, czy innych ważnych dokumentów. Są one niezbędne przy załatwianiu reklamacji.

Informacje ze strony www.gaja-msm.pl firmy MSM Z Wrocławia.
więcej aktualności porady budowlane więcej aktualności pro-arte więcej aktualności projekty więcej aktualności budowa więcej aktualności budowa domu więcej aktualności dom więcej aktualności domy więcej aktualności


KONTAKT


tel. (0 32) 43-50-829
tel. 0 502 575 920
mail. info@pro-arte.pl

KATALOG


zamów katalog

NOWOŚCI


VELVATRYPOLIS 7 szkielet drewnianyLIDO 3 A OC ocieplony, letniskowy na zgłoszenie do 35m2LIDO 3 A dom letniskowy na zgłoszenie do 35m2LIDO 3 C dom mieszkalny, całoroczny z antresoląLIDO 3 dom letniskowy z antresolą

TAGI

 | projekty: domów  | projekty garażybud. gospod.domy letniskowebliźniakówDomy dwurodzinneprojekty stajniBud.socjalneprojekty szeregoweprzedstawicieleproducenciZestawienia materiałówRealizacje projektówTargi budowlaneGotowe projektyRegulamin domy letniskowe |   |